sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz sihirbaz
sihirbazlar
sihirbaz hizmeti

 ajans-sihirbazlar     sihirbazlik    sihirbazlar    sihirbaz    sihirsihir-iletişim  

sihirbazlarsihirbazlar

SİHİR

Sihir toplumlar içerisinde büyü olarak tabir edilir. Büyü veya sihir insanların doğaüstü, paranormal veya mistik yöntemlerle doğal dünyayı olayları, nesneleri, insanları etkileyebildiğini öne süren uygulamalar ve bunların çevresinde oluşturulan kültürel sistemdir.
Fakat popüler kültürde bu durumun yapay ve show amaçlı görsel hali illüzyon olarak tanımlanır. Nesneleri yok etmek, şapkadan tavşan çıkarmak, sopayı bir bez parçasına dönüştürmek gibi çeşitli sihirbazlık numaraları insanların eğlenmeleri ve iyi vakit geçirmeleri için hizmete sunulmaktadır.


Sihir Aletleri

Aletli illüzyon ve aletsiz illüzyon birbirinden çok farklı değildir. Fakat aletsiz illüzyon tam anlamıyla el becerisine dayalı bir sistem içerisinde gelişir. Örneğin para kaybetme, mendil numaraları ve renk değiştiren lastikler gibi alete dayalı olmayan tamamen el becerisine dayalı kendi içerisinde sınırsız sihirbazlık numaralarıdır.
      İyi seyirler..sihir

BALON-PALYACOSite Haritası

ADRES
Cumhuriyet Mah. sönmez sok. 2/5 Bahçelievler/İST
E-mail: hokkabazlar@gmail.com
0212 543 07 57 - 0537 584 98 44